Educational program
Освітньо-дискусійна програма проєкту «Енциклопедія архітектури України» була організована у партнерстві з громадським рестораном «Urban Space 500» та проходила у його приміщенні. Програма складалася з серії фахових дискусії про те, чим є архітектура України, які відносини людей з архітектурою та чому нас оточує саме такий простір?
«Проблеми (не)збереження архітектурної спадщини в Україні»
3 листопада 2020 року
Що саме ми зберігаємо, хто це визначає і чи потрібен в цьому суспільний консенсус? Як відбувається робота з архітектурною спадщиною сьогодні? Дослідження, популяризація, збереження та використання – які з кроків вже працюють ефективно, а про які навіть не йде мова? Які є гравці в полі збереження архітектурної спадщини, як між ними відбувається взаємодія та розподіляється відповідальність?
Модератор: Ярослав Переходько, історик, співкуратор Енциклопедії архітектури України.
Спікерки: Аліса Бондаренко, провідна фахівчиня з управління проєктами Українського культурного фонду; Євгенія Мазуренко, директорка Zagoriy Foundation; Олена Мокроусова, історикиня, пам'яткознавиця, києвознавиця, кандидат історичних наук; Тетяна Іжевська, екс-заступниця голови Нацкомісії України у справах ЮНЕСКО та Надзвичайний і Повноважний Посол України при Святому Престолі.
«Документалістика як інструмент дослідження та репрезентації: архітектура в головній ролі»
5 листопада 2020 року
Як знімати кіно про архітектуру, кіно, в якому архітектура сама головний герой? Мультимедіа, відеоарт – художні інструменти комунікації, презентації, взаємодії, дослідження. Режисер – герой, який за кадром. Хто сьогодні дивиться документалістику і за рахунок чого вона може існувати? Роль підтримки держави, бізнесу, міжнародних грантів у документалістиці.
Модераторка: Каріна Фурса, співголовуюча в правлінні ГО «Інша освіта», фасилітаторка міжнародної тренерської мережі Theodor Heuss Kolleg.
Спікери: Микола Рідний, учасник проєкту «Енциклопедія архітектури України», художник та кінорежисер; Дмитро Тяжлов, учасник проєкту «Енциклопедія архітектури України», режисер-оператор, куратор документальної програми фестивалю американського кіно «Незалежність»; Родіон Шуб, учасник проєкту «Енциклопедія архітектури України», головний режисер стоп-моушн студії RIDNI Ānimation; Олександра Литвиненко, менеджерка з розбудови партнерств та розвитку Zagoriy Foundation; Олена Скачкова, PR-менеджерка Zagoriy Foundation.
«Кому належить місто? Ефективні та фіктивні механізми доступу до прийняття рішень»
20 листопада 2020 року
Що означає доступ до прийняття рішень у місті? Як саме ми отримуємо владу і чи використовуємо її? Межі залученості — чи вона відбувається насправді? Як мирно і ефективно співіснувати усім стейкхолдерам: жителям, міській владі, бізнесу, громадським організаціям?
Модераторка: Каріна Фурса, співголовуюча в правлінні ГО «Інша освіта», фасилітаторка міжнародної тренерської мережі Theodor Heuss Kolleg.
Спікери: Арина Старовойтова, координаторка Енциклопедії архітектури України, директорка КП «Агентство регіонального розвитку»; Ірина Яковчук, урбаністка, економістка, дослідниця, співзасновниця організації «Urban сurators»; Роман Помазан, архітектор та міський планувальник (Urban Sustain Architects), член Міжнародної Спілки Планувальників Регіонів та Міст (ISOCARP); Віталій Селик, голова громадської організації «Рада з урбаністики Києва», член постійно діючої робочої групи «Київська майстерня міста».